Sporti

Ky është komenti epik i një tifozi anglez për Kosovën

09/11/2019 11:39
nga:Ideal

Ndeshja e mbrëmshme ndërmjet Kosovës dhe Kombëtares së Anglisë u lavdërua edhe nga tifozët anglez.

‘Dardanët’ humbë në udhëtim nga Tre Luanët me rezultatin final në 5:3, shkruan GazetaBlic.

Përkundër rezultatit, djelmoshat e Challandes dhuruan lojë të bukur dhe gjatë gjithë kohës ishin kërkues dhe jo rastësisht shënuan plotë tre gola.

Nga e gjithë komente pozitive nga tifozët kundërshtar kishte mjaft por ne kemi veçuar një tifozë i cili thotë se do të vazhdojë të jetë tifoz i Anglisë, por Kosova mbrëmë bëri mrekullinë.

Shikoni postimin e plotë e tifozit anglez:

/GazetaBlic/