Sporti

32 minuta dhe vjen goli i parë në duelin Kosovë – Angli

11/17/2019 18:34
nga:M K

Mysafirët kanë kaluar në epërsi pas golit të Winks.

Nga një aksion që nuk premtonte shumë, Winks shfrytëzoi në maksimum asistin e Chamberlain, ku doli i vetëm para portierit Muric, derisa me qetësi maksimale realizoi për 0-1, shkruan GazetaBlic.

Ndodhi kjo në minutën e 32’të.

Mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat në vazhdim, ndërsa ne do t’iu raportojmë në kohë reale për çdo ndryshim eventual.

VIDEO

/GazetaBlic/

12/21/2019 18:46

Ndërron jetë legjenda angleze, shënoi njërin nga golat e fitores në finalen e madhe të botërorit 1966