Lajme

30-vjet nga themelimi i LDK-së

12/23/2019 07:11
nga:B. D

Sot mbushen 30 vjet nga themelimi i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK).

Me këtë rast, anëtarë të kryesisë dhe struktura të kësaj partie do të bëjnë homazhe te varri i ish-presidentit Ibrahim Rugova.

Manifestimi për shënimin e 30-vjetorit të themelimit të LDK-së do të mbahet në restorant “Golden Imperial” në lagjen “Veterniku” në Prishtinë.

05/29/2020 11:14

Isa Mustafa: Seanca për votimin e Qeverisë mbahet të shtunën ose të hënën