Sporti

30 transferimet më të mëdha të bëra deri tani në afatin kalimtar (FOTO)

07/12/2017 22:59
nga:Gazeta Blic

Tashmë kanë filluar lëvizjet e mëdha dhe transferimet sensacionale të afatit kalimtar.

Afati kalimtar i verës po bëhet gjithnjë e më i nxehtë, derisa Milani është një nga ekipet më aktive në merkato, kurse transferimin më të shtrenjtë deri tani e ka bërë Manchester United, shkruan Gazeta Blic

‘Goal’ ka publikuar listën e 30 transferimeve më të mëdha deri tani këtë afat kalimtar, ku Milani kryeson me numrin e transferimeve të kryera.

Kurse, transferimet më të shtrenjta deri tani janë ato të Romelu Lukaku (75 milionë funte), Alexandre Lacazette (52 milionë funte), Victor Lindelof (45 milionë euro), dhe Bernardo Silva (43 milionë).

Më poshtë keni listën e transferimeve më të mëdha deri tani, përcjell Gazeta Blic.

Douglas Costa | Bayern Munchen – Juventus | €6 milionë (huazim) + opsioni €40 milionë

Romelu Lukaku | Everton – Manchester United | £75 milionë

Antonio Rudiger | Roma – Chelsea | £34 milionë

Wayne Rooney | Manchester United – Everton | Transferim i lirë

Dani Alves | Juventus – PSG | Transferim i lirë

James Rodriguez | Real Madrid – Bayern Munchen | Huazim dy-vjeçar

Theo Hernandez | Atletico Madrid – Real Madrid | €26 milionë

Pepe | Real Madrid – Besiktas | Transferim i lirë

Hakan Calhanoglu | Bayer Leverkusen – Milan | €20 milionë

Victor Lindelof | Benfica – Manchester United | €45 milionë

John Terry | Chelsea – Aston Villa | Transferim i lirë

Alexandre Lacazette | Lyon – Arsenal | £52 milionë

Nathan Ake | Chelsea – Bournemouth | £20 milionë

Mohamed Salah | Roma – Liverpool | £36 milionë

Ricardo Rodriguez | Wolfsburg – AC Milan | €18 milionë

Ederson | Benfica – Manchester City | £35 milionë

Klaas-Jan Huntelaar | Schalke – Ajax | Transferim i lirë

Andre Silva | Porto – Milan | €38 milionë

Michael Keane | Burnley – Everton | £30 milionë

Sead Kolasinac | Schalke – Arsenal | Transferim i lirë

Bertrand Traore | Chelsea – Lyon | €10 milionë

Asmir Begovic | Chelsea – Bournemouth

Juan Cuadrado | Chelsea – Juventus | £17 milionë

Bernardo Silva | Monaco – Manchester City | £43 milionë

Dominic Solanke | Chelsea – Liverpool | Transferim i lirë

Pablo Zabaleta | Manchester City – West ham | Transferim i lirë

Serge Gnabry | Werder Bremen – Bayern Munchen | €8 milionë

Maximilian Philipp | Freiburg – Borussia Dortmund

Franck Kessie | Atalanta – AC Milan

Corentin Tolisso | Lyon – Bayern Munchen | €41.5 milionë. /Gazeta Blic/

06/21/2018 09:08

Agjenti i Bale: Lojtari mund të mos largohet nga Madridi