Sporti

3 sulmuesit që Chelsea dëshiron t’i blejë në afatin kalimtar të janarit

01/11/2019 10:15
nga:Ideal

Tekniku Maurizio Sarri është në sezonin e tij të parë me skuadrën e Chelsea dhe së fundmi ka firmosur me portierin Kepa Arrizabalaga.

Nëse i gjithë sezoni i Sarrit ka qenë i mirë për të dhe klubin e Chelseas ai nuk ka vepruar mirë duke humbur sulmues kyç që do t’i hynte në punë shumë skuadrës londineze tregojnë ekspertët e futbollit, shkruan GazetaBlic.

Kujtojmë se Oliver Giroud është jashtë fushave të blerta për një kohë të gjatë për shkak të një dëmtimi, Sarri i duhet të kërkojë përforcime për repartin e sulmit, dhe mundësia më e mirë për të janë tre lojtarët që do t’i paraqesim më poshtë:

-Callum Wilson, antar i Bournemouth.

-Mauro Icardi, antar i Inter.

-Krzysztof Piatek, antar i Genoa në Seria A.


/GazetaBlic/