Vaji i ullirit me limon
Cool

3 gjëra që nuk e kishit menduar se mund t’i pastrojë vaj ulliri

02/13/2018 21:54
nga:L I

Vaji i ullirit përveçse sekreti i shëndetit, qenka edhe një mjet për të pastruar. Ne ju tregojmë tre prej gjërave që mund të pastroni:
Pajisjet e çelikut dhe inoksit

Kur këto pajisje mbulohen nga shenjat e gishtave, vaji i ullirit i bën si të reja.

Pllakat e hekurit të hekurosjes

Me siguri të gjithëve ju ka ndodhur të shikoni hekurin e rrobave të ndryshojë ngjyrë. Për ta bërë si të ri përsëri, mjafton ta fshini me vaj ulliri.

Divanet prej lëkure

Si çdo pajisje tjetër e shtëpisë edhe divanet duhen pastruar. Për ta arritur pastrimin perfekt, përdor vajin e ullirit.

02/19/2019 18:29

SBASHK i ndarë në dysh, kërkojnë (mos) dekretimin e Ligjit për Paga