Sporti

23 vjet nga goli që theu “ligjet e fizikës”

06/04/2020 12:07
nga:M K

Ishte viti 1997 dhe turneu “Tournoi de France”, që i parapriu botërorit të vitit 1998.

Mbrojtësi i majtë i Brazilit, Roberto Carlos, realizoi një nga golat më të bukur të historisë së futbollit, përcjell GazetaBlic.

Ai mori epitetin “goli i bananes”, për shkak të trajektores fenomenale dhe të jashtëzakonshme që përshkoi topi.

Saktësisht sot, bëhen 23 vjet nga ky gol që theu “ligjet e fizikës”.

Më poshtë edhe videoja e plotë:

https://youtu.be/3ECoR__tJNQ

/GazetaBlic/