Sporti

Tottenhami të gatshëm të shpenzojnë në merkaton e verës për Malcomin

05/22/2019 15:09
nga:Ideal

Mesfushori brazilian Malcom është i gatshëm të largohet nga Barcelona pas një sezoni zhgënjyes.

Sipas As Sport, klubi blaugrana është në proces të bisedimeve me Tottenhamin për të ardhmen e brazilianit, përcjell GazetaBlic.

Finalistët e Ligës së Kampionëve janë ata që kanë ndjekur lojtarin që nga janari.

Lojtari i dikurshëm – pothuajse i Romës tani duket se ka më shumë gjasa të bashkohet me klubin e Premierligës edhe pse ka edhe konkurrencë nga rivalët e Arsenalit dhe Bundesligës që kryeson Borussia Dortmund.

/GazetaBlic/