Lajme

20 vjet nga intervenimi i NATO-s, emërohet Këshilli Organizativ

03/26/2019 15:08
nga:A. R.

Qeveria e Kosovës ka emëruar Këshillin Organizativ për shënimin e 20-vjetorit të intervenimeve të NATO-s në Kosovë.

Kryeministri Ramush Haradinaj tha se pjesë e këtij këshilli do të jenë ministritë, Presidenca, Kryesia e Kuvendit, ish-presidentja Atifete Jahjaga dhe të tjerë.