Sporti

ZYRTARE: Arda Turan rikthehet në Galatasaray

08/05/2020 18:33
nga:M K

Ish-futbollisti i Barcelonës, Arda Turan ka bërë një tjetër hap në karrierën e tij.

Ai është rikthyer në Gallata pas plotë nëntë vitesh largimi, përcjell GazetaBlic.

33 vjeçari ka luajtur edhe për Atletico Madridin, derisa edicionin e fundit ishte i huazuar te Istanbul Basaksehir.

Marrëveshjen e konfirmoi skuadra nga Stambolli përmes rrjetit social “Twitter”.

/GazetaBlic/

01/07/2020 20:00

Rrahmani dhe Berisha në formacionin e javës në Serie A