Sporti

Werderi shënon fitore me aromë mbijetese, Dortmundi ëndërron edhe më tutje, kurse Paderborni në Bundesliga 2

06/13/2020 17:26
nga:M K

Janë mbyllur para pak çastesh ndeshjet e orës 15:30 në Bundesligë.

Janë qartësuar shumë gjëra sa i përket renditjes tabelare, teksa zyrtarizua zbritja e Paderbornit në Bundesliga 2, përcjell GazetaBlic.

Skuadra nga “Benteler Arena” u mposht nga Werderi i Milot Rashicës, që regjistroi fitoren e shtatë këtë edicion, krahas po aq barazimeve e 28 humbjeve.

Dusseldorfi i Valon Berishës humbi nga Dortmundi në çastet e fundit, për të mbetur edhe më tutje në rrezik për mbijetesë, pasi momentalisht kanë pikë sa Werderi që gjendet në pozitën që dërgon në Bundesliga 2.

Më poshtë të gjitha rezultatet dhe tabela e klasifikimit.

Dusseldorf – Dortmund 0-1

Koln – Union Berlin 1-2

Hertha Berlin – Eintracht Frankfurt 1-4

Paderborn – Werder 1-5

Woflsburg – Freiburg

/GazetaBlic/

01/19/2021 20:26

Çerek ore lojë për Rashicën, s’ka pikë për Werderin