Sporti

Spalleti flet për përballjen e ‘frikshme’ kundër Juventusit

12/06/2018 14:27
nga:Ideal

Nesër do të jetë përballja e famshme ndërmjet Interit dhe Juventusit.

Ndeshje kjo që do t’i bashkoj dy lojtarët kyç të skuadrave, Ronaldon në radhët e ‘Zonjës së Vjetër’dhe sulmuesi ‘vrastar’ Icardin e Interit, shkruan GazetaBlic.

“Ne duhet të luajmë me guxim dhe vendosmëri të madhe, duhet të lëvizim nga këto momente që të rritemi, si ekip për të qenë në nivelin e duhur.

Sa i përket Juventus dhe PSV, nuk është momenti për ti vënë së bashku, duhet të bëjmë lëvizje të sakta“.

“Kur humbas një lojë, mundësi, besim. Është e vështirë nuk provojmë përsëri pa qenë të bindur.Juventusi çdo vit prezanton lojtarë të cilët mund të bëjnë dallime edhe më të mëdha.

Ata janë përmirësuar shumë por kanë nevojë për rikuperim. Ne po punojmë shumë të jemi në nivelin e duhur nesër” përfundoi Spalleti.

/GazetaBlic/