Sporti

Sekonda e 45’të dhe shënohet goli i parë në duelin Kosovë – Rusi

03/06/2020 18:06
nga:M K

Rusia ka kaluar në epërsi ndaj Kosovës pas autogolit të Bleona Shalës në sekondën e 45’të.

Pas një aksioni që nuk premtonte shumë, erdhi një harkim brenda zonës së përfaqësueses tonë, derisa Shala në tentim për ta larguar topin e drejton në kuadratin e gabuar, shkruan GazetaBlic.

3′ Kosovë – Rusi 0-1

Një fillim jo i mbarë ky për vashat kosovare, por shpresojmë që ta marrin veten dhe të rikthehen në element.

Mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat në vazhdim.

/GazetaBlic/

05/29/2020 10:37

Reagon raportuesja e Parlamentit Evropian për Kosovë: Pranojeni vendimin e Kushtetueses, ndryshimet kërkoni në zgjedhjet e ardhshme