Sporti

Minuta e 16’të dhe vjen goli i parë në Olimpico, Bologna në epërsi ndaj Romës

02/07/2020 21:06
nga:M K

Bologna ka befasuar Romën qysh në start të takimit.

Mysafirët realizuan pas 16’të minutash lojë, përmes Orsolinit, shkruan GazetaBlic.

Italiani shfrytëzoi në maksimum një gabim të mbrojtjes gjallorose, për ta dërguar topin në rrjetë.

18′ Roma – Bologna 0-1

Mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat në vazhdim, derisa më poshtë edhe goli i para pak çasteve:

VIDEO

/GazetaBlic/

02/07/2020 22:55

Notat e futbollistëve: Roma – Bologna