Lajme

Kontroll më i rreptë në qendrat tregtare sesa në kufirin Shqipëri – Kosovë, PAMJE

08/02/2020 15:41
nga:M K

Është diskutuar goxha shumë kontrolli kufitar mes Kosovës e Shqipërisë.

Përderisa kufiri vazhdon të jetë i hapur, është i madh numri i kosovarëve që po marrin rrugë për në Shqipëri, përcjell GazetaBlic.

Por, interesant është kontrolla në pjesën që i takon Shqipërisë. Sot, një qytetar që po kthehej nga Shqipëria, i ka dërguar redaksisë sonë një video-inqizim (i bërë me datë 2 Gusht në ora 12:40), ku shihet sesa lehtë kalohet kufiri.

Pra, thjeshtë, matet temperatura dhe vazhdohet tutje për te sporteli i dokumentave. Gjithsesi, shpresojmë që hapja e kufirit mos të ndikojë në përshkallëzim të situatës.

/GazetaBlic/

06/21/2017 11:37

Veseli, Ahmeti e Jashari në listën për kontrollin e pasurisë