Sporti

Goli i çmendur që as nuk u nominua për çmimin “Puskas”

08/20/2019 22:20
nga:M K

Tashmë janë mësuar nominimet për golin më të bukur të vitit.

Megjithatë, duket se ka edhe tifozë të pakënaqur që kanë shfrytëzuar rrjetin social “Twitter” për ta shpërndarë një video të një goli tejet të bukur, shkruan GazetaBlic.

Lojtari e ndal topin mrekullisht, derisa me të njëjtën lëvizje, fluturimthi, lojtari del para kundërshtarit dhe me një goditje të fortë tund rrjetin e portierit.

Kujtojmë se goli më i bukur i 2019-ës do të zgjedhet në fund të këtij viti kalendarik, ose në fillim të atij pasardhës.

Për më shumë shikoni videon e mëposhtme.

/GazetaBlic/