Lajme

19 vjetori i rënies së dëshmorëve Hyzri Talla, Afrim Maliqi dhe Ilir Durmishi

12/02/2017 07:22
nga:M H

Sot bëhen 19 vite nga rënia heroike e dëshmorëve Hyzri Talla, Afrim Maliqi dhe Ilir Durmishi.

Për nder të veprimtarisë së dëshmorëve, në ora 11:00 në vendin e rënies sw tyre në Bregun e Diellit në Prishtinë, do të bëhen homazhe, kurse në ora 13:00 do të bëhen homazhe tek varret e dëshmorëve në Besianë.

Homazhet organizohen nga Organizata e Veteranëve të UÇK-së të Zonës së Llapit.

 

 

12/10/2017 13:18

Xhemajli numëron shkelet e drejtave të njeriut në Kosovë