Sporti

16 vjeqari i Dortmundit ëndërron të luajë për Kosovën

12/20/2018 10:29
nga:M K

Se Kosova nuk e ka ndërmend të ndalet, kjo po dëshmohet çdo ditë.

Talentët e shumtë nëpër Evropë çdo herë e më shumë po tregohen të gatshëm që të luajnë për Kosovën, shkruan GazetaBlic.

Së fundi edhe një yll tjetër që ka filluar rrugëtimin drejt majes së futbollit evropian është edhe 16 vjeqari i Dormtundit, Rilind Hetemi, i cili ka dhënë një deklaratë emocionuese sa i përket të ardhmes.

Ai u shpreh se momentalisht ëndërron dy gjëra: E para të debutojë për ekipin e parë të klubit ku po luan dhe e dyta ta përfaqësojë Kosovën.

E ne shpresojmë që t’i shijojmë të dy ëndrrat e tij.

/GazetaBlic/

06/17/2019 10:49

Aksident i rëndë në Kamenicë, vdes 23 vjeçari