Lajme

15 personat që ndërruan jetë nga Covid-19 janë nga këto komuna

11/26/2020 15:47
nga:Y I

Gjatë 24 orëve të fundit fatkeqësisht kanë humbur jetën nga Covid, 15 persona raporton Gazeat Blic.

Personat që humbën jetën janë nga Prizreni, Prishtina, Ferizaj,Gjilani, Klina, Suhareka, Peja, Vushtrria, Gjakova dhe Podujeva.

Rastet e vdekjes janë nga komunat: Prizren 4 raste (76, 66, 56, 52 vjeç), Prishtinë 2 raste (78, 66 vjeç), Ferizaj 1 rast (78 vjeç), Gjilan 1 rast (80 vjeç), Klinë 1 rast (76 vjeç), Suharekë 1 rast (77 vjeç), Pejë 2 raste (71, 64 vjeç), Vushtrri 1 rast (72 vjeç), Gjakovë 1 rast (69 vjeç) dhe Podujevë 1 rast (87 vjeç).

Njoftimi i plotë: