Sporti

15 gola në kampionat, Berisha mes më të mirëve në Australi

08/02/2020 15:31
nga:Lorik J

Besart Berisha është një nga sulmuesit më të mirë shqiptar. Berisha aktivizohet për Ëestern Uniteëd në elitën e kampionatit australian.

Ai ka shënuar 15 gola këtë sezon, duke u renditur në vendin e tre-të të listës së golashënuesve. Arritje e madhe kjo, duke parë edhe nivelin e futbollit në këtë vend. Jo vetëm kaq, pasi shpehherë e kemi parë teksa kthehet prapa për të ndihmuar skuadrën

35 vjeçari ka luajtur më parë për Melbourn Victory, Brisbane Roar, Burnley dhe Horsens.

Western United renditet në vendin e shtatë me 30 pikë.

newsport.al