Sporti

15 anëtarë të klubit spanjoll Deportivo Alaves rezultojnë pozitiv në testin për koronavirus

03/18/2020 18:58
nga:M K

15 anëtarë të prekur me “Covid 19” është bilanci i skuadrës spanjolle Deportivo Alaves.

Kështu ka konfirmuar vet klubi nga Primera divisioni spanjoll përmes një komunikatë zyrtare për shtyp, përcjell GazetaBlic.

Nuk janë të gjithë nga i njëjti rang, pasi disa futbollistë të prekur janë nga skuadra e rezervave.

Prej tyre duket se janë infektuar edhe pesë punonjës të klubit, që duket të jenë viktimë e transmetimit të koronavirusit nga lojtarët.

Më poshtë edhe komunikata:

“Ka pasur 15 raste pozitive. Tre prej tyre janë nga skuadra e ekipit të parë dhe shtatë sosht të ekipit B. Asnjë nga skuadra e Kirolbet Baskonia (skuadra e basketbollit të klubit) nuk ka rezultuar pozitiv. Kanë qenë gjithashtu pesë punonjës të klubit që janë prekur”, thuhet ndër të tjera në komunikatë.

/GazetaBlic/

01/23/2021 23:25

Notat e lojtarëve: Alaves – Real Madrid