Sporti

Lëndimi i Curry mund ta lë jashtë për gjithë sezonin

11/08/2019 19:58
nga:A. R.

Stephen Curry, basketbollisti amerikan i ekipit Golden State Warriors, pritet të mungojë për pjesën e mbetur të sezonit.

Lëndimi që mori ne dorën e majtë javën e kaluar duket mjaftë serioz për dy herë MVP-në në NBA.

“Sipas Bleacher Report, Curry ka mundësi që të mos kthehet fare këtë sezon. Lëndimi i dorës duket te jetë më serioz se që është menduar,dhe se ai do ti nënshtrohet një operacioni”, raporton GazetaBlic.

Kjo do jetë një mungesë mjaft e rëndësishme për Warriors, dhe se do ta kenë veshtirësi që të futen në playoff.

 

 

 

05/13/2018 15:51

NBA pret finalet e Konferencave