Sporti

£118 milionë dhe tre lojtarë, PSG refuzon ofertën e Barcelonës për Neymar

08/29/2019 10:14
nga:M K

Pas dy ditë negociatash intensive, Paris Saint-Germain ka refuzuar ofertën e paraqitur nga Barcelona për transferimin e brazilianit Neymar.

Katalanasit ofruan 118 milionë paund, Ivan Rakitic dhe Jean-Clair Todibo, plus huazimin për një vit të Ousmane Dembele, por francezët nuk kanë pranuar.

PSG e ka konsideruar jo të mjaftueshme ofertën për yllin e ekipit.

Ndërkohë që rivalët e Barcelonës, Real Madrid raportohet se është në pozicion të favorshëm për transferimin e mundshëm të Neymar.

Skuadra spanjolle pritet të bëjë një ofertë për brazilianin përpara se merkato të mbyllet të hënën.

01/07/2020 17:48

​Neymar – Barcelona, braziliani merr vendimin e papritur