Sporti

Ky lojtar i Realit mban rekordin për ndëshkim me kartona të kuq (VIDEO)

12/05/2017 16:58
nga:E.A

Mrojtësi i Real Madridit, Sergio Ramos është i njohur për ndëshkimin e tij me kartonë të kuq.

Ai në shumicën e këtyre rasteve kishte ndërhyrë shumë ashpër në lojtarët por kishte raste edhe kur ishte ndëshkuar pa të drejtë, transmeton Gazeta Blic.

31 vjeçari gjatë gjithë karrierës së tij është ndëshkuar gjithsej 19 herë, shifër kjo e cila nuk e bën të lavdërohet reprezentuesin spanjoll.

Në rrjetet sociale po qarkullon një video ku shfaqen të gjitha ndëshkimet që i janë bërë Ramosit, dhe natyrisht se tifozët madrilen nuk janë të pajtimit se mbrojtësi i tyre i ka merituar kartonët e kuq në të gjitha ato raste.

Sergio Ramos all 19 red cards in Laliga.Half of them are not even yellows let alone straight reds. Watch yourself and decide.🎥: Madridista TV

Publié par Madrid nation sur lundi 4 décembre 2017

/GazetaBlic/

12/09/2018 15:23

Formacionet zyrtare: Huesca-Real Madrid