Sporti

10 runde të ‘zjarrta’, Chisora triumfon ndaj Gashit

04/20/2019 23:43
nga:Ideal

Pak çaste më parë ka përfunduar dueli ndërmjet Gashit dhe Chisoras.

Meçi i planifikuar për sonte e që i takoj britanikut, i përkiste kategorisë së rënd në boks ‘WBO’, shkruan GazetaBlic.

Pas vendimit të gjyqtarëve në këtë takim u vendos që Dereck Chisora, të jetë fitues.

Senad Gashi arriti të bëjë një luftë të mirë por pa fat që të vazhdojë tutje.

/GazetaBlic/