Lajme

Ekskluzive: Këto janë pamjet e aksidentit të sotëm ku humben jetën dy persona! (FOTO)

08/07/2017 21:41
nga:Gazeta Blic

Orët e mbrëmjes së sontme sollën vdekjen e dy personave pas një aksidenti të ndodhur në afërsi të Gjakovës.

Dëshmitarë okuarë kanë dërguar fotografi në adresë të “Gazeta Blic” në të cilat shihet një veturë e tipit mercedes të ketë dalur nga rruga.

Policia e Kosovës nga rajoni i Gjakovës ka bërë me dije se “deri te aksidenti ka ardhur përderisa i mituri H. B., lindur më 2001, duke drejtuar automjetin e udhëtarëve me tabela të Zvicrës dhe duke mos ju përshtatë kushteve të rrugës humb kontrollin dhe i godet dy këmbësorë të cilët nga lëndimet humbin jetën në vend ngjarje”.

“Vdekjen e tyre e konstaton mjeku në vendngjarje, ndërsa lëndime kanë marrë ngasësi i automjetit dhe një pasagjer”, thuhet në njoftimin e PK-së.

Më poshtë mund të shihni pamje nga ky aksident.

07/16/2018 18:57

Kapet breshka ‘aliene’! Krijesa që po çmend rrjetin