Sporti

10 vjet nga festimi i çmendur i Adebayorit ndaj ish-skuadrës, Arsenalit

09/12/2019 13:05
nga:M K

Me siguri se gurmanët e vërtetë të Premier Ligës e kujtojnë mjaft mirë atë ndeshje.

Ishte 12 Shtatori i vitit 2009, saktësisht dhjetë vite më parë, kur ndodhi njëri prej festimeve më të çmendura në ishull, shkruan GazetaBlic.

Emanuel Adebayor kaloi nga Arsenal në Manchester City, derisa pikërisht në ndeshjen ndaj “Gunners” shënoi dhe festoi si i çmendur.

Ndeshja u mbyll 4-2, derisa më poshtë mund ta shihni atë se çka ndodhi në “Etihad Stadium”.

/GazetaBlic/