Lajme

​Veteranët bllokojnë rrugën dhe gjuajnë me shishe pjesëtarë e EULEX-it

09/25/2020 15:12
nga:F K

Dhjetëra veteranë e kanë bllokuar rrugën “UÇK”, për disa minuta në shenjë revolte për arrestimin e kryetarit të Organizatës së Veteranëve të UÇK-së, Hysni Gucati.

Ata kanë gjuajtur me shishe pjesëtarët e EULEX-it, derisa këta të fundit kanë hyrë në korridoret e ndërtesës ku gjendet selia e OVL-UÇK-së.

Veterani Adem Bucolli ka thënë se luftëtarët e UÇK-së nuk kanë bërë krime.

Bucolli: Ne nuk kemi bërë krime

Video

“Nëse Gucati është kriminel edhe na jemi po ne nuk kemi bërë krime”, tha ai.

 

Eskalon situata para zyrave të OVL-UÇK-së!

Eskalon situata para zyrave të OVL-UÇK-së!

Publiée par GazetaBlic sur Vendredi 25 septembre 2020