Lajme

​Thaçi i uron shërim sa më të shpejtë Johnson

04/06/2020 22:19
nga:Norë Kelmendi

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi i ka uruar shërim sa më të shpejtë kryeministrit britanik Boris Johnson, pasi ky i fundit është prekur nga koronavirusi i ri COVID-19 dhe është shtruar në kujdes intensiv.

“Duke uruar një rikuperim të shpejtë të kryeministrit Boris Johnson dhe një kthim i shpejtë te të dashurit e tij dhe të vazhdojë t’i shërbejë vendit të tij dhe botës! Mendimet e mia janë me të dhe familjen e tij”, shkruan presidenti Thaçi në një postim në Twitter.

05/31/2020 16:03

Thaçi i ashpër me Kurtin: Rrezikove partneritetin me SHBA-në, je mashtrues patriotik!