Lajme

​Përshëndetje e veçantë nga Adem Demaçi (Foto)

02/27/2018 21:44
nga:FL.B

Veprimtari i çështjes kombëtare, Adem Demaçi, në kremtimin e ditëlindjes së tij, është kujdesur t’i përshëndesë miqtë e tij në mënyrë të veçantë.

Djali i tij, Shqiptari, ka publikuar një foto ku Baca Adem ka pozuar duke bërë shqiponjën me duar, një gjest që simbolizon shqiponjën dhe identitetin shqiptar.

“Pershendetje per te gjithe miqte e fcb me kete foto (autor foto “Canon” – Lada)”, ka shkruar Shqiptari në Facebook.

Adem Demaçi është personaliteti që ka vuajtur dënimin më të gjatë në burgjet e ish-Jugosllavisë, i dënuar nga regjimi pushtues për veprimtarinë e tij atdhetare shqiptare.

08/26/2018 15:43

Njerëzit që postojnë foto sa herë ushtrojnë, kanë probleme psikike