Lajme

​Një i prekur me koronavirus në gjendje të rëndë në Infektivë

05/27/2020 10:55
nga:Norë Kelmendi

Tetë pacientë të prekur me COVID-19 janë të hospitalizuar në Klinikën Infektive në QKUK.

Prej tyre, katër raste janë në gjendje stabile, dy raste po trajtohen në repart me oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive, ndërsa dy raste janë në repartin e Mjekimit Intensiv ku njëri pacient është në gjendje kritike.

Në repart vazhdon trajtimin edhe një pacient, i cili ka rezultuar negativ në testimin e fundit për Covid-19.

06/29/2020 10:55

Shkencëtarët: Këto kafshë do na ndihmojnë t’i japim fund koronavirusit