Sporti

​Mourinho kërkon ribashkimin me Varane

02/14/2018 09:24
nga:Y.K

Menaxheri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho, po kërkon një ribashkim me mbrojtësin e Real Madridit, Raphael Varane.

Mediat britanike shkruajnë se Mourinho është gati të shesë Chris Smalling dhe Phil Jones këtë verë për ta blerë një mbrojtës.

Varane dhe qendra e Leicester Cityt, Harry Maguire janë emra që shfaqen në listën e teknikut portugez. Mourinho ka punuar me Varane për dy sezonet e fundit të Real Madridi në periudhën 2011-2013.Ndërkaq, Maguire është duke treguar formë mbresëlënëse tek Leicester, skuadër më të cilën e ka fituar titullin e parë në Premier League.

02/19/2019 16:15

Termocentralet e Ballkanit po helmojnë Europën