Sporti

​Messi: Hazard nuk mund ta zëvendësojë Ronaldon

12/17/2019 14:27
nga:M K

Lionel Messi ka folur për ndikimin që Cristiano Ronaldo ka pasur në ‘El Clasico’.

Gjatë një interviste për ‘Marca’ në prag të ndeshjes mes Barcelonës dhe Real Madridit, argjentinasi tha se Eden Hazard nuk mund të zëvendësojë CR7-ën.

“Hazard ka shumë cilësi. Ai është futbollist ndryshe që di të sjellë jo stabilitet në mbrojtje, por mendoj se ai është i ndryshëm nga Ronaldo, me karakteristika tjera.

Është shumë e vështirë të zëvendësosh Ronaldon, por Hazard gjithashtu është një lojtar i mirë”, ka deklaruar Messi.

03/24/2020 10:16

Messi, futbollisti më i paguar në botë