Cool

​Mercedes paralajmëron veturë ultra-luksoze, ky është çmimi

11/21/2019 09:49
nga:N S

Prodhuesi gjerman i veturave Mercedes ka vendosur të prezantojë SUV-in e tij ultra-luksoz në Kinë.

Maybach GLS do të debutojë në Guangzhou, i cili spekulohet të kushtojë të paktën 200,000 euro.

Mercedes ka publikuar një foto ku tregon vetëm grilën e përparme dhe fenerët nga errësira.Duke pasur parasysh çmimin, pritet teknologjia premium dhe brendësia ultra-luksoze e përgjigjes së Mercedesit ndaj Bentley Bentayga.

Sa i përket rrymës, një V8 është shpallur, dhe thashethemet përmendin edhe V12 të fuqishëm.Mercedes-Maybach GLS do të debutojë në Kinë të enjten.