Sporti

​Juventusi hyn në garë për Coutinhon

08/09/2019 20:22
nga:M K

Juventusi ka hyrë në garë për sulmuesin e Barcelonës, Philippe Coutinho.

Barcelona është duke u munduar ta shesë brazilianin, ngase dëshirojnë të rregullojnë bilancin pas blerjes së Frenike De Jong dhe Antoine Greizmann.

Sarri po i nevojitet braziliani, sepse do të ishte një lojtarë kyç për formacionin 4-3-3.

Për të pos “Zonjës së vjetër”, janë të interesuar Bayerni dhe PSG.

Kujtojmë se Barcelonës, fantazisti brazilian i kushtoi plotë 160 milionë euro, por që nuk arriti asesi të përshtatet në “Camp Nou”.

Mbetet të shihet deri në fund të afatit kalimtar, atëherë kur edhe pritet përfundimisht që të mësohet e ardhmja e tij.

/GazetaBlic/

08/05/2020 23:35

Coutinho afër Arsenalit