Sporti

​Ivan Rakitic flet për largimin nga Barcelona

02/05/2020 19:54
nga:M K

Mesfushori i Barcelonës, Ivan Rakitic ka folur për kohën që është duke kaluar në klubin katalunas.

Kroati është duke kaluar kohë të vështirë te Barcelona dhe mendohej që do largohej muajin e kaluar.

Rakitic për Sport ka konfirmuar se ka menduar largimin, mirëpo këto gjëra kanë përfunduar.

“Mund të them se kanë ndodhur disa gjëra që nuk me pëlqyen. Nuk i kam merituar disa nga ato gjëra”

“Nuk është momenti për të hapur problemet përsëri, kam menduar të largohem sepse ishte kohë e komplikuar për mua.

Tash dua të bëj më të mirën, ti ndihmoj klubit gjatë këtij sezoni”, shtoi ai.

Të interesuar për Rakitic ishte Manchester United, Juventus dhe Inter.

09/22/2020 10:36

Rakitic: Kurrë s’kam qenë shok i ngushtë me Messin dhe Suarezin