Lajme

​Haradinaj: AAK-ja ka bërë vepra të mëdha që janë ne themelet e shtetit

06/16/2020 16:22
nga:N.K

Kryetari i Aleancës për ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj, pasditen e sotme është takuar me strukturat e AAK-së në Deçan.

Nga aty Haradinaj, tha se rrugëtimi i Aleancës për 20-vite ka qenë shumë sfiduese, derisa u zotua se do të punojnë me përkushtim për zhvillim të vendit.

“Dëshira ime ka qenë qe në ditën e çlirimit të Deçanit e të Kosovës t’i them faleminderit edhe njerëzve të Aleancës, rrugëtimit tonë që 20 vite, është rrugëtim sfidues por edhe krenarë. Kemi arritur me marrë besimin e qytetarëve me udhëheq me Deçanin, me udhëheq me Kosovën, kemi vepra të mëdha që janë në themel të vendit tonë, e që nuk pajtohemi me kaq do të punojmë që të bëjmë Kosovën më të zhvilluar”, deklaroi ai.

Ndërsa kryetari i Komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj, tha se kjo parti po udhëheq Deçanin me përkushtim të lartë.

“Në këto ambiente jemi për dy arsye, arsyeja e parë është të tregojmë përkushtimin tonë maksimal si qytetarë të këtij vendi, njerëz që përfaqësojnë institucione dhe pse jo si njerëz që përfaqësojnë edhe një subjekt politikë”, tha ai.

Komuna e Deçanit gjatë ditës organizoi disa aktivitete me rastin e Ditës së Çlirimit

08/10/2020 21:35

A e detyroi AAK-ja Armend Zemajn që të tërhiqet nga kërkesa e tij për vetëizolimin pas kthimit nga Shqipëria?! Kjo është deklarata e ministrit të Shëndetësisë!