Sporti

​Formacionet zyrtare: Irlandë – Danimarkë

11/14/2017 20:10
nga:Y.K

Irlanda përballet sonte me Danimarkën në “Aviva Stadium” të Dublinit, për ndeshjen e dytë të “play-off”-it pë Kupën e botës “Rusi 2018” që do të zhvillohet verën e ardshme.

Irlanda ia dolin në ndeshjen e parë duke marrë një barazim në Danimark, dhe kërkon fitoren sonte.

Danezët kanë shumë punë për të bërë nëse duan të shkojnë në botëror.

Formacionet e skuadrave:

Irlanda XI: Randolph; Christie, Duffy, Clark, Ward; Hendrick, Arter, Meyler, Brady, McClean; Murphy

Danimarka XI: Schmeichel; Bjelland, Christensen, Kjaer; Larsen, Kvist, Delaney,Poulsen; Eriksen, Sisto, Jorgensen

07/02/2018 12:28

Pensionohen dy super lojtarët e kombëtares së Danimarkës