Lajme

​Fillon takimi Thaçi-Mustafa

04/01/2020 10:40
nga:Norë Kelmendi

Në kabinetin e presidentit ka arritur tashmë kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa.

Takimi Thaçi-Mustafa po ndodh pas përfundimit qe presidenti kishte me kryeministrin Albin Kurti.

Isa Mustafa është i shoqëruar nga sekretari Arban Abrashi dhe shefi i deputetëve Arben Gashi.

Zyra e presidentit ka njoftuar që ftesa u janë dërguar të gjitha partive parlamentare, për konsultim për hapat e mëtejmë pasi Kuvendi i mori besimin qeverisë Kurti.

Pas këtij takimi pritet të arrijë kryetari i PDK-së, Kadri Veseli.

06/04/2020 23:26

Thaçi: Sikur t’i pranonte këshillat e mia, Kurti sot do të ishte në zyrën ku ka qenë!