Sporti

​Bayern Munich refuzon Arsene Wenger’in

11/08/2019 10:22
nga:M K

Bayern Munich ka hequr një emër tjetër nga lista e tyre e zëvendësimeve të mundshme për Niko Kovac.

Arsene Wenger raportohet se ka kontaktuar me gjigantët gjermanë pa menaxher për të shprehur, ku vet francezi ka shprehur interesimin për tu bërë trajneri i bavarëzëve, mirëpo një gjë e tillë po refuzohet nga drejtuesit e klubit gjerman.

Sipas mediave gjermane, thuhet se Bayern mund ta vonojë emërimin e trajnerit të ri deri në fund të këtij sezoni.

Jose Mourinho mbetet favoriti kryesor për ta marrë mbi supe pankinën e bavarezëve, ndërsa mbetet të shihet ditëve të ardhshme nëse do të ketë ndonjë gjë më konkrete sa i përket kësaj çështjeje.

05/09/2020 19:44

Wenger parashikon pasardhësin e Messit dhe Ronaldos