Lajme

​Basha: Askush s’e përdhos dot luftën dhe sakrificën sublime të popullit të Kosovës

11/07/2019 23:12
nga:B. D

Kryedemokrati shqiptar, Lulzim Basha përmes një statusi në rrjetet sociale ka reaguar në lidhje me ftesën që Gjykata Speciale e Hagës i ka bërë kryetarit të PDK-së Kadri Veseli.

“Askush nuk e përdhos dot luftën çlirimtare dhe sakrificën sublime të popullit të Kosovës për liri dhe pavarësi. Kadri Veseli dhe të gjithë bashkëluftëtarët e tij të thirrur në Hagë do ti dëshmojnë sërish botës drejtësinë e kauzës së lirisë nga pushtimi dhe shtypja çnjerëzore”, shprehet Basha.

01/27/2020 20:13

Veseli: Nëse frikacakët ikin nga përgjegjësia, vendi shkon shpejt në zgjedhje