Lajme

​Aksident në fshatin Bujan, një person në gjendje të rëndë shëndetësore

03/15/2019 19:10
nga:Q F

Një person është në gjendje të rëndë meqë është përfshirë në një aksident që ka ndodhur pasditen e së premtes në rrugën Prishtinë-Shtime.

KosovaPress mëson se viktima është dërguar në Emergjencën e Shërbimit Spitalor Klinik Universitar në Prishtinë.

Aksidenti, ku janë përfshirë një kamion dhe një veturë, ka ndodhur pranë fshatit Bujan të Lipjanit.

Personi i cili ishte në veturë ka marrë lëndime të rënda dhe gjendja e tij shëndetësore mësohet të jetë e rëndë.

Ende nuk dihet identiteti i personit të lënduar.

 

03/23/2019 11:30

Florenzi nuk po këndellet nga lëndimi, ja sa gjatë do të mungojë