Sporti

Zyrtare: Ja sa do të mungojë Terry

01/10/2017 18:11
nga:Gazeta Blic

Kapiteni i Chelseat, John Terry, do të mungojë një ndeshje, pasi apeli për kartonin e kuq është hedhur poshtë.

Mbrojtësi i Bluve u përjashtua në fitoren prej 4-1 në ndeshjen e Kupës FA ndaj Peterborough, pas ndërhyrjes ndaj Lee Angol si lojtar i fundit.

Edhe futbollisti edhe trajneri Antonio Conte shprehën pakënaqësi për vendimin e gjyqtarit dhe e apeluan vendimin.

Megjithatë, Federata Angleze e Futbollit e ka hedhur poshtë duke bërë të ditur se vendimi i gjyqtarit ishte korrekt.

Në këtë mënyrë, qendërmbrojtësi do të mungojë në udhëtimin te kampioni në fuqi, Leicester City.

05/26/2018 12:08

Sarri nis merkaton, Higuain e Koulibaly drejt Chelsea-it