Sporti

Zyrtare: Barcelona prezanton transferimin e ri (FOTO)

07/14/2017 18:02
nga:Gazeta Blic

Barcelona ka kompletuar transferimin e Nelson Semedos.

Ky i fundit gjatë ditës së sotme kaloi tekstet mjekësore me sukses dhe ka nënshkruar kontratë pesëvjeçare ish-lojtarin e Benficës.

Megjithëse nuk ajanë bërë zyrtare shifrat e blerjes së futbollistit, transferimi besohet t’i ketë kushtuar spanjollëve 30 milionë euro plus pesë të tilla bonuse, transmeton Telegrafi.

Mbrojtësi 23-vjeçar u bë objektiv prioritar për katalonasit pasi u bë e qartë se nuk mund të merrnin Hector Bellerin e Arsenalit.

Lojtari pritet që nesër të dal në stërvitjet e para të klubit dhe të njoftohet me bashkëlojtarët e ri.

05/24/2018 21:31

“Mohamed Salah është i lindur për Barcelonën”