Sporti

Zyrtare: Argjentina ka një lajm të madh për Icardin (FOTO)

05/19/2017 22:58
nga:Gazeta Blic

Argjentina ka bërë publike listën për dy ndeshjet miqësore kundër Australisë dhe Singaporit. Kombëtarja Alicesleste ka ftuar pas një kohe të gjatë sulmuesin e Interit, Mauro Icardi.

Ajo që spikat tek kjo listë është se janë ftuar nëntë sulmues.

Përveç Messi dhe Higuain në sulm është ftuar edhe Alejandro Gomez i Atalantas, Joaquin Correa i Atleticos, Angel Di Maria i PSG dhe Paolo Dybala i Juventusit.

Trajneri i ri Jorge Sampioli ka ftuar katër mbrojtës, ndërsa mesfushorë ka ftuar gjashtë.

05/15/2018 16:03

Tifozët e Interit marrin një lajm fantastik për Icardin