Lajme

Zjarri s’u ndal as sot në Lipë të Mitrovicës (Video)

08/09/2017 22:35
nga:M H

Një zjarr që përfshiu ditë më parë disa fshatra të Mitrovicës nuk është shuar ende.Konkretisht është Lipa është fshati ku po dalin flakë e tym.

Këtë të mërkurë zjarri ka djegur, vendin e njohur si Kërshi i Dudës. Ditë më parë është thënë se ekipet e zjarrfikësve kanë dalë në terren për të shuar flakët, por që duket përmasat e zjarrit të madh, kanë pamundësuar shuarjen në tërësi.

03/20/2018 11:16

Hoxhaj: Presim njohje reciproke mes Kosovës dhe Serbisë