Sport

“Wenger nuk do të largohet nga Arsenali”

03/20/2017 17:39
nga:L H

Arsene Wenger ka vendosur që të qëndrojë si trajner i Arsenalit, pavarësisht kritikave të forta ndaj tij, ka surprizuar homologu i tij i Ëest Bromwich Albion, Tony Pulis, i cituar nga shtypi anglez të hënën.

Pulis pas fitores të shtunën të ekipit të tij ndaj Arsenal (3-1) deklaroi se Wenger ka vendosur që të qëndrojë.

“E them ketë pasi ma ka thënë ai vete”, shkruanin Daily Telegraph dhe Daily Mirror.

03/23/2017 10:43

Arsenali transferon super yllin e Barcelonës (FOTO)

Wenger, 67 vjeç, në post te Arsenali që nga 1996, e ka kontratën deri në fund të këtij sezoni.

Sipas shtypit britanik, pronari amerikan i klubit londinez, Stan Kroenke, i ka propozuar një zgjatje kontratë në dy vjet.