Sporti

Valverde ‘dridh’ Barcelonën, largon nga skuadra 8 yje të ekipit të parë (FOTO)

06/15/2017 21:06
nga:Gazeta Blic

Trajneri i ri i Barcelonës, Ernesto Valverde, ka kërkuar nga drejtuesit e klubit që të largojnë tetë lojtarë.

Ai nuk i llogarit shërbimet e tyre dhe nuk dëshiron që ata të jenë pjesë e klubit, duke qenë të huazuar të skuadrat tjera.

Shumica e këtyre lojtarëve që do të largohen gjatë sezonit që lamë pas kenë qenë të huazuar, por janë edhe disa të tjerë që ishin pjesë e skuadrës së parë.

Në këtë listën e largimeve janë një portier, tre mbrojtës, tre mesfushorë dhe një sulmues.

Lojtarët që do të largohen janë: Masip, Jeremy Mathiu, Douglas Costa, Vermaelen, Arda Turan, Christian Tello, Samper dhe Munir.

04/23/2018 18:28

Ylli i PSG-së: Unë do të kthehesha në Barcelonë nesër, nëse ata më thërrasin