Lajme

“UÇK e pushton Novi Pazarin”

09/12/2017 18:01
nga:D.I

Qytetarët e Novi Pazarit të Serbisë u befasuan sot kur e panë që qendra e qytetit u pushtua nga flamuj kombëtarë shqiptarë, njerëz të veshur me uniforma ushtarake shqiptare dhe flamuj të UÇK-së tek objekti i hotelit Vrbak dhe objekte të tjera, shkruan sandzacke, transmeton Klan Kosova.

Megjithatë, këtu bëhet fjalë për skenarin e filmit “Rat race”, i cili xhirohet nga shtëpia filmike beogradase dhe për çka është përzgjedhur Novi Pazari ta luajë rolin e Prishtinës së viteve 90’ta.

04/19/2018 10:59

Hoti: S’do të ketë drejtësi pa u publikuar listat e pjesëtarëve të vërtetë të UÇK-së