Cult

Tre shqiptarët e “Fast and Furios 8”!

04/16/2017 21:01
nga:Gazeta Blic

Erigerta Deda luan rolin e një kalimtareje, kurse aktori nga Shkodra, Marko Caka luan rolin e një polici, derisa Erand Hoxha do të interpretojë rolin e një turisti.

Në kinematë evropiane dhe botërore ka filluar të shfaqet filmi i shumëpritur Fast and Furious”, pjesa e tetë. Në këtë film luajnë yje të mëdha të kinemasë si Vin Diesel, Dwayne Johnson e Jason Statham, njofton albinfo.ch. Por, kësaj radhe pjesë e këtij projekti gjigant janë edhe tre shqiptarë dhe kjo është një arsye për t’u ndjekur me shumë kërshëri nga shqiptarët.

Në fakt, ky film ka filluar të shfaqet edhe në Prishtinë e Tiranë dhe interesimi është i jashtëzakonshëm. Erigerta Deda luan rolin e një kalimtareje, kurse aktori nga Shkodra, Marko Caka luan rolin e një polici, derisa Erand Hoxha do të interpretojë rolin e një turisti.

04/13/2017 21:41

Tre shqiptarë në “Fast and Furious 8”